Safa House

Londra, İngiltere

Güneydoğu Londra’da, Deptford’un merkezinde bulunan Safa House Projesi, ünlü Safa House binasının renovasyonu ile birlikte rezidans olarak kullanılacak olan 14 daireden oluşuyor.

Projeden, Deptford High Street ve New Cross bölgesine yürüyerek ulaşılabiliyor. Yaklaşık 1 km uzaklıkta olan New Cross İstasyonu’ndan ise her 7 dakikada bir Londra Bridge istasyonuna ulaşılabiliyor. Ulaşım hatlarına ve Londra merkeze olan yakınlığı, projeyi daha da cazip hale getiriyor.

Deptford, London

İngiltere

Deptford, son yıllarda Londra’nın en çok yükselişe geçen bölgesi olarak tanımlanmıştır.

Güneydoğu Londra’da, çarpıcı bir tarihe sahip olan Deptford Bölgesi, 19. yy’ın sonlarına kadar Kraliyet Donanması’nın tersanesi olan Deptford Tersanesi’ne ev sahipliği yapmıştır.
Rus çarı Büyük Petro’nun, 1698 yılında gemi inşa sanatını öğrenmek için bir dönem Deptford’da gizlice yaşaması da şehrin kimliğine ayrı bir zenginlik katıyor. Büyük Petro’nun gizli Deptford günlerine ithaf edilen ve Rus heykeltıraş Mihail Shemyakin tarafından yapılan heykeli, Deptford Deresi kıyısında o günlerin bir hatırası olarak yerini alıyor.

Bölge, erken dönem Victoria mahalleleri, Tanners Hill’deki 17. yüzyıldan kalma kır evleri, Albury Caddesi’ndeki 8. yüzyıl Georgian sokakları, Evelyn Street ve Trundley’in yolu arasında Victorya Dönemi evleri ile dikkat çekiyor. Ayrıca Deptford, Londra Köprüsü ve Greenwich arasında ilk banliyö servisinin bir parçası olarak inşa edilen, dünyanın en eski banliyö istasyonuna sahip.

Bugün yeni bir çehre kazanan Deptford, Londra merkeze yakınlığı nedeniyle oldukça gözde bir yerleşim bölgesidir.
Yeni çehresi, Goldsmiths College , Greenwich Üniversitesi, Bellerbys Koleji ile giderek artan öğrenci popülasyonu, genç entelektüeller, sanatçılar ve öğrenciler tarafından tercih edilirliği ise şehrin imajına farklı bir katkı sunuyor. Ünlü Laban Dance Merkezi de Deptford’da
yer alıyor. Dünyaca ünlü İsviçreli mimarlar Jacques Herzog ve Pierre de Meuron tarafından tasarlanan bina 2003 yılında Stirling Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır.

Bilgi Talep Formu

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca gerçekleştirilen ilgili Bilgilendirme'yi okudum.
Kişisel verilerimin Bilgilendirme'de belirtilen kapsamda işlenmesini kabul ederim.

Arsa Sahibi

Peker Holding London

Lokasyon

London Zone 26 Arklow Road London SE14 6EN - İngiltere

Teslim Tarihi